Piórko2017. Konkursu Literacki Piórko 2017

Już po raz trzeci Xcommunica jest odpowiedzialna za opracowanie koncepcji kreatywnej, identyfikację wizualną oraz realizację działań komunikacyjnych obejmujących kanały POS, prasę, digital, oraz oprawę eventów. W poprzednich latach konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a z jego ideą zetknęło się ponad 20 milionów osób. Wysoki poziom i ilość zgłoszeń mile zaskoczyła zarówno organizatorów jak i członków […]

Już po raz trzeci Xcommunica jest odpowiedzialna za opracowanie koncepcji kreatywnej, identyfikację wizualną oraz realizację działań komunikacyjnych obejmujących kanały POS, prasę, digital, oraz oprawę eventów.

W poprzednich latach konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a z jego ideą zetknęło się ponad 20 milionów osób. Wysoki poziom i ilość zgłoszeń mile zaskoczyła zarówno organizatorów jak i członków jury.

Łącznie w dwóch edycjach zgłoszonych zostało około 10 tysięcy prac tekstowych i graficznych. Natomiast wydane książki: „Szary domek” oraz „Córka bajarza” sprzedały się w ponad 65 tys. egzemplarzy.

Konkurs ma na celu zainspirowanie do działania zdolnych pisarzy i ilustratorów, którzy do tej pory nie publikowali swojej twórczości. Zwycięzcy obu etapów otrzymają nagrodę w wysokości 100 000 zł.

Key visual drugiej edycji konkursu – ilustracja
Piorko_2016_CHO_prev