W marcu 2015 ruszył pierwsza edycja konkursu „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci“. Akcja powstała z inicjatywy Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela jednej z największych sieci sklepów w Polsce.

Celem akcji jest stworzenie wyjątkowej książki dla dzieci oraz wyróżnienie debiutujących pisarzy i ilustratorów. Każdy z Laureatów otrzymuje nagrodę w wysokości 100 000 zł. Dodatkowo wybrany tekst opatrzony ilustracją zostaje wydany i trafia do polskich domów

W ramach
sześciu edycji konkursu
nadesłano ponad

22 000
wyjątkowych prac

Twórczość zwycięzców została wydana zachwyciła szerokie grono młodych czytelników!

6
wydanych książek

Wydane książki trafiły do tej pory już do prawie

320 000
polskich domów

W ramach tej akcji Xcomunnica przygotowała identyfikację wizualną, znak oraz komplet narzędzi komunikacyjnych marki. Identyfikacja wizualna została oparta na formie zgodnej z dziecięcą percepcją, pełną barw oraz bajkowych postaci.

Każdego roku Xcommunica jest odpowiedzialna za opracowanie koncepcji kreatywnej, identyfikację wizualną oraz realizację działań komunikacyjnych obejmujących kanały POS, prasę, digital, oraz oprawę eventów.

Piórko 2015
„Szary domek”

Piórko 2016
„Córka bajarza”

Piórko 2017
„Nieustraszony strach na wróble”

Piórko 2018
„Mały Saj i wielka przygoda”

Piórko 2019
„O królewiczu, który się odważył”

Piórko 2020
„O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy”

Dzięki silnej komunikacji w trakcie pierwszej edycji z ideą konkursu zetknęło się ponad 20 mln osób i nadesłano ponad 5 000 prac. Mottem przewodnim komunikacji była dziecięca wyobraźnia.

Komunikacja drugiej edycji konkursu oparta była o rodzinność oraz rolę literatury w umacnianiu i rozwijaniu relacji w rodzinie. W drugiej edycji w sumie nadesłano ponad 5300 prac.

Komunikacja drugiej edycji konkursu oparta była o rodzinność oraz rolę literatury w umacnianiu i rozwijaniu relacji w rodzinie. W drugiej edycji w sumie nadesłano ponad 5300 prac.

Idea czwartej edycji opisuję literaturę jako okno na świat, a książkę jako skarbnicę wiedzy na jej temat. W tej edycji nadesłano blisko 4 000 prac w obu etapach.

To już piąta jubileuszowa edycja konkursu!
Nadesłano w niej łączni blisko 4 500 prac.

W tej edycji wzięło udział około 48 000 uczestników.
Zwycięska praca przedstawia historię o sile dobrych uczynków, która zainspiruje małych i dużych.