Akademia Zarządzania i Rozwoju to platforma o charakterze edukacyjnym, skierowana do uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów uczelni wyższych. Xcommunica w ramach współpracy z Instytutem Biznesu opracowała nazwę programu, znak i spójny system wizualny oraz platformę edukacyjną uwzględniającą wysokie wymagania związane z jej funkcjonalnością.

Nazwę programu można używać zarówno w pełnej wersji “Akademia Zarządzania i Rozwoju” jak i skróconej AZIR.Znak składa się z typografi oraz sygnetu przedstawiającego czapkę akademicką ze strzałką nawiązującą do rozwoju, która jednocześnie jest przedłużeniem chwosta. Znak ma charakter nowoczesny, ale nie brakuje mu powagi i wyniosłości. W zależności od potrzeb uzywany jest na granatowym lub białym tle.

Agencja jest również odpowiedzialna za zaprojektowanie i wdrożenie platformy edukacyjnej służącej do udostępniania materiałów video z zaawansowanymi funkcjami dla użytkowników. Dzięki nim w łatwy i przejrzysty sposób znajdą interesujące ich informacje.