Tu. Opracowanie nowej marki

Tu Biedronka – marka popularnej sieci handlowej. Po wielu latach obecności na bardzo konkurencyjnym rynku zaczęła odbiegać od standardów przyjętych w tej kategorii. Aby nawiązać pełnoprawną walkę z liderami rynkowymi podjęto decyzję o odświeżeniu marki zarówno w zakresie komunikacji jak i oferty.Propozycje przedstawione przez Xcommunica spotkały się najcieplejszym przyjęciem zarówno przez zarząd spółki jak i (podczas badań) przez potencjalnych […]

Tu Biedronka – marka popularnej sieci handlowej. Po wielu latach obecności na bardzo konkurencyjnym rynku zaczęła odbiegać od standardów przyjętych w tej kategorii. Aby nawiązać pełnoprawną walkę z liderami rynkowymi podjęto decyzję o odświeżeniu marki zarówno w zakresie komunikacji jak i oferty.Propozycje przedstawione przez Xcommunica spotkały się najcieplejszym przyjęciem zarówno przez zarząd spółki jak i (podczas badań) przez potencjalnych klientów. Nowe pozycjonowanie marki oparto na analizie potrzeb grupy docelowej, dla której najważniejszaokazała się rodzina – a nowa marka telekomunikacyjna, dzięki darmowym połączeniom wewnątrz sieci, gwarantuje stały kontakt z najbliższymi. Stąd brand claim „Tu relacje są bezcenne”.

Byliśmy konsultantami kluczowej pozycji oferty nowej „Tu Biedronki”. Zaproponowaliśmy również posługiwanie się skrótem nazwy. Jednocześnie w wyniku prac strategicznych i kreatywnych opracowaliśmy nową identyfikację wizualną, wspomniany już brand claim, wytyczne do komunikacji wprowadzenia i budowania świadomości marki. W ramach wdrożenia agencja zrealizowała serię key visuali do komunikacji ATL, nowej strony internetowej marki, starterów, kart doładowań, ulotek, plakatów i komunikacji wewnętrznej do pracowników sklepów.

Efekty całego procesu stały się widoczne tuż po uruchomieniu komunikacji marki w nowej formie. Sprzedaż, lojalność konsumentów i zadowolenie z usług wzrosły w sposób, który zdecydowanie satysfakcjonował osoby odpowiedzialne za projekt po stronie klienta.

Nowe logo marki TU

Obrazek 3