Dobry projekt to podstawa znaku towarowego i materiałów btl. Zespół Xcommunica wychodzi z założenia, że te często niedoceniane kanały wymagają szczególnej uwagi. Strategiczne podejście do komunikacji wizualnej pokazują realizowane przez nas systemy elektronicznego katalogowania i zarządzania materiałami komunikacyjnymi dla czołowych polskich marek.

AZiR. AZIR. Branding & Platforma edukacyjna

Akademia Zarządzania i Rozwoju to platforma o charakterze edukacyjnym, skierowana do uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów uczelni wyższych. Xcommunica w ramach współpracy z Instytutem Biznesu opracowała nazwę programu, znak i spójny system wizualny oraz platformę edukacyjną uwzględniającą wysokie wymagania związane z jej funkcjonalnością.

Citronex. Launch nowej marki bananów Yellow.

W ramach pracy nad tym projektem przez ponad pół roku banan nie znikał nam z twarzy! Xcommunica opracowała: identyfikację wizualną, Brand Hero – żółtą małpkę Yellow, stronę internetową oraz kampanie obejmującą: TV, OOH, Social Media oraz Instore.

Piórko, Biedronka. Konkursu Literacki Piórko nagroda Biedronki za książkę dla dzieci

W marcu 2015 ruszył pierwsza edycja konkursu „Piórko”. Xcomunnica przygotowała identyfikację wizualną, znak oraz komplet narzędzi komunikacyjnych marki. W ramach sześciu dotychczasowych edycji, Xcommunica była odpowiedzialna za opracowanie koncepcji kreatywnej, identyfikację wizualną oraz realizację działań komunikacyjnych obejmujących kanały POS, prasę, digital, oraz oprawę eventów.

Apteki Dbam o Zdrowie. Druga edycja kampanii rekrutacyjnej DOZ.SA

Po styczniowym sukcesie po raz kolejny mieliśmy okazję przygotować kampanię rekrutacyjną dla marki DOZ S.A. W połowie maja ruszyła jej druga edycja. Xcommunica była odpowiedzialna za opracowanie koncepcji kreatywnej i jej realizację. W trakcie pierwszych dwóch tygodni komunikacja obejmowała internet oraz prasę. 1 czerwca działania wzmocniono reklamą zewnętrzną. W ramach kampanii w 9 największych polskich […]

Zielona Kraina. Opracowanie identyfikacji wizualnej programu Zielona Kraina

Sieć sklepów Biedronka wspólnie ze swoim partnerem handlowym – firmą Green Factory, zleciła nam odświeżenie identyfikacji wizualnej Zielonej Krainy. Zielona Kraina to program obejmujący cykl warsztatów na rzecz kształtowania odpowiednich nawyków u dzieci i młodzieży. W wyniku procesu strategicznego opracowaliśmy założenia a następnie stworzyliśmy nową identyfikację wizualną. Nowy znak komunikuje główną obietnicę marki „Nauka o zdrowym […]

Kampania rekrutacyjna dla DOZ S.A.

W styczniu br. ruszyła kampania rekrutacyjna spółki DOZ S.A., zarządzającej największą w Polsce siecią aptek Dbam o Zdrowie. Xcommunica odpowiada za opracowanie koncepcji kreatywnej i realizację kampanii.

Biedronka 20 lat razem. Wsłuchujemy się w głos Klientów.

Z okazji 20-lecia sieci sklepów Biedronka, marka zorganizowała wyjątkową akcję marketingową. Jej celem jest wybranie i wprowadzenie do sprzedaży produktów innowacyjnych na polskim rynku. Agencja Xcommunica opracowała komunikację opartą na pogłębianiu relacji zarówno z dostawcami, jak i klientami marki, poprzez wspólny dialog i zaangażowanie w tworzenie unikalnej oferty urodzinowej. W początkowej fazie akcji, partnerzy handlowi […]

TestuJemy. Nowoczesna platforma konsumencka

Właściciel marki Biedronka powierzył agencji Xcommunica realizację oraz obsługę innowacyjnej platformy komunikacji z konsumentami. Dzięki niej marka Biedronka uzyskała możliwość lepszego doboru produktów do swojej oferty. Klienci natomiast dostali możliwość, której nie oferowała do tej pory żadna sieć handlowa na taką skalę. Możliwość testowania produktów przed wprowadzeniem ich do oferty oraz wskazywania, które z nich […]

iKasa. Launch platformy płatności mobilnych

Niech żyje rewolucja! Tak chciałoby się zakrzyknąć na wieść o wprowadzeniu transakcji bezgotówkowych przez największą sieć handlową w Polsce. Xcommunica wsparła to wydarzenie, realizując pełną obsługę komunikacyjną tego przedsięwzięcia. Agencja opracowała komplet materiałów komunikacyjnych do launchu marki (plakaty, outdoor, website, filmy i animacje, materiały pos) jak również system komunikacji i oznaczeń w sklepach czy brand booki samej marki ikasa. […]

Tu. Opracowanie nowej marki

Tu Biedronka – marka popularnej sieci handlowej. Po wielu latach obecności na bardzo konkurencyjnym rynku zaczęła odbiegać od standardów przyjętych w tej kategorii. Aby nawiązać pełnoprawną walkę z liderami rynkowymi podjęto decyzję o odświeżeniu marki zarówno w zakresie komunikacji jak i oferty.Propozycje przedstawione przez Xcommunica spotkały się najcieplejszym przyjęciem zarówno przez zarząd spółki jak i (podczas badań) przez potencjalnych […]

Orange. Komunikacja Wewnętrzna

Xcommunica wspierała komunikację wewnętrzną firmy w związku ze zmianą marki TP na Orange. Celem było skuteczne zapoznanie wszystkich pracowników korporacji z wartościami marki Orange. Abyte nowe wartości i zasady marki zapadły wszystkim w pamięć, Xcommunica wykorzystała edutainment. Opracowaliśmy koncepcję gry planszowej, której scenariusz edukował poprzez zabawę. Kto powiedział, że nauka nie może być jednocześnie rozrywką?! Pudełko z grą Przykładowe karty z pytaniami […]

Orange. Nietypowe gadżety

Dla marki Orange Xcommunica przygotowała propozycje koszulek wspierających percepcję marki. Koszulki, dzięki swojej pomysłowej formie, stanowiły ciekawy i zakamuflowany nośnik komunikacji o dostępie do Internetu.

Audioteka. System Wizualizacji Produktu Wirtualnego

Audioteka.pl to czołowy dostawca audiobooków online. Aby zapewnić klientowi poczucie kontaktu z namacalnym produktem, Xcommunica opracowała identyfikację wizualną kuponów, umożliwiających pakietowe zakupy audiobooków.

Biedronka. Nietypowy nośnik komunikacji

Biedronka to Oficjalny Sponsor Polskiej Drużyny Narodowej w Piłce Nożnej. Marka prowadziła komunikację dotyczącą tej platformy w bardzo szerokiej skali. Do jejnietypowych nośników zaliczały się piłki (sprzedawane w sklepach) oraz ciężarówki realizujące dostawy. Xcommunica opracowała projekty graficzne powyższych nośników.  

Dobre życie. Dobre życie – Branding

Propozycje brandingu społecznej platformy „Dobre życie” marki Biedronka.

Dziecinada. Branding

Pracujemy nie tylko dla wielkich marek. Lubimy również „ciekawe” projekty. Unikalna formuła lokalu dla rodziców i dzieci wymagała wyrazistego podejścia. Z tym większym zapałem zabraliśmy się za opracowanie formuły marki i logo tego inspirującego miejsca.

ifind. Branding

ifind.pl to serwis umożliwiający znalezienie dostawców usług w określonej okolicy. Xcommunica przygotowała identyfikację wizualną marki ifind oraz zaprojektowała sam serwis, uwzględniając bardzo duże wymagania związane z jego funkcjonalnością i oczekiwaniami użytkowników.

Renesansowa 8. Branding

Branża mieszkaniowa musi szukać coraz bardziej skutecznych metod dotarcia do grup docelowych. Xcommunica zajęła się zatem przygotowaniem kompleksowej komunikacji dla jednej z warszawskich inwestycji. Xcommunica opracowała jej strategiczne pozycjonowanie, nazwę, logo oraz pełny CVI. Przygotowaliśmy również Key Visual kampanii i prowadziliśmy kompleksowe działania komunikacyjne w prasie, Internecie oraz na nośnikach outdoorowych. Naszym zadaniem było też przygotowanie strony internetowej inwestycji.  

Biedronka. Komunikacja BTL

Od roku 2010 Xcommunica realizuje dla największej sieci handlowej w Polsce materiały drukowane do dystrubucji w sklepach, wysokonakładowej prasie oraz w formacie direct. Zajmujemy się szerokim spektrum tego typu materiałów: od folderów korporacyjnych o działaniach CSR Jeronimo Martins przez gazetki z ofertami specjalnymi aż po takie detale jak etykiety cenowe czy nośniki POS. W ramach tych działań przygotowaliśmy również specjalny folder z okazji otwarcia 2000. sklepu marki […]

Orange. BTL Korporacyjny

Dla marki Orange Xcommunica opracowała szereg materiałów BTL. Wśród nich znalazł się między innymi kalendarz korporacyjny zrealizowany z okazji MistrzostwEuropy w Piłce Nożnej Euro 2012. Jego koncepcja opierała się na przywołaniu ciekawych zdarzeń z historii tej dyscypliny sportu.